The NeXuS World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

The NeXuS World

you will see
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyDum Aug 24, 2008 3:20 pm

Odată cu trecerea timpului și apropierea de anul 2012, vor avea loc mai multe schimbări la nivelul planetei, care vor provoca modificări radicale și bruște de climă, timpul va ajunge la zero, clima se va schimba dramatic, iar "ADN-ul uman va fi reprogramat.” se arată într-un raport al Pentagonului (odata cu mediatizarea acestui subiect, au inceput sa fie retrase multe articole de pe net...Un prieten de al meu din Anglia le avea scrise, acum nu mai stiu ). Teoria este susținută de mayași, care prevăd ca “sfârșitul timpului” va avea loc pe 21 decembrie 2012. Excepționali matematicieni și astronomi, ei au conceput unul dintre cele mai precise calendare cunoscute de om, mai exact chiar și decît cel gregorian utilizat azi. Calendarul lor a fost alcătuit în urma observării minuțioase a soarelui, a planetelor și a stelelor din Calea Lactee. Astronomii maya cunoșteau locația exactă a centrului galaxiei, dând o importanță deosebită nașterii și dispariției stelelor. Bazându-se pe o combinație între divinații și calcule matematice, indienii Maya au aflat, încă de acum 4.000 de ani, că pe 21 octombrie 2012 va începe alinierea soarelui nostru cu Ecuatorul Galactic și cu stelele din centrul Căii Lactee. Astronomii moderni au confirmat că, la data solstițiului de iarnă, în 21 decembrie 2012, soarele se va afla în aliniament galactic, pe aceeași linie cu Ecuatorul Galactic (linia care împarte în două Calea Lactee, divizînd-o în două emisfere), calendarul Maya terminându-se la această dată. Chiar dacă nu au trecut testul anului 2000, teoriile sfârșitului lumii cunosc acum un reviriment legat de anul 2012. Se pare că tot mai multe argumente converg spre concluzia că în acel an ceva cu totul surprinzător și inimaginabil se va petrece cu planeta noastră și implicit cu noi, locuitorii ei. Înainte de a accepta sau respinge aceste teorii, e bine să le cunoaștem.
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
Lachesis
Moderator
Moderator
Lachesis


Numarul mesajelor : 67
Data de inscriere : 25/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyMar Aug 26, 2008 8:34 am

am aflat si eu multe despre 2012 dar...am increderea ca totusi ar putea fi gasita o solutie sau,macar, sa se fi inselat la fel ca prezicerea despre anul 2000 ca va fi sfarsitul lumii...
Sus In jos
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyMar Aug 26, 2008 8:36 am

Lachesis a scris:
am aflat si eu multe despre 2012 dar...am increderea ca totusi ar putea fi gasita o solutie sau,macar, sa se fi inselat la fel ca prezicerea despre anul 2000 ca va fi sfarsitul lumii...

la fel sunt de aceiasi parere

citat " in sfarsit forumul unde poti vb cu cineva cu ca cel anterior numai eu stiu ce era pe el numai satanisti nexus si cu mine stim destul de bine..!!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyMar Aug 26, 2008 10:46 am

da...dany. Wink

deci cu topicul...in 2012 se vor intampla multe....deocamdata sunt doar presupuneri..dar se stie ca este o anumita serie de ani...dupa care se intampla..niste catastrofe...multi spun ca data exact ar fi in anul 2012 in luna 12...
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyMier Aug 27, 2008 11:27 pm

mddaaa...asta am auzit si eu ca se intampla niste modificari ciudate cu pamantul.... oricum natura spune totul si dupa cum se vede e cam de rau!!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyMier Aug 27, 2008 11:45 pm

da...seria anilor "ciudati" cum li se mai zice incepe de anul viitor 2009-2014....iar in 2012..va fi un eveniment pe care oamenii de stiinta l-au prezis acum 6 ani..
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyMier Aug 27, 2008 11:50 pm

Oameni de stiinta fac cercetari asupra evoluarii pamantului si naturii si isi pot da seama ce se intampla dar adevarata(adevaratul) sfarsit al lumii nu-l va stii nimeni indiferent de ce va fii EL numai daca istoria se repeta si vine pe pamant un crestin care sa ne prezica!!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyJoi Aug 28, 2008 12:03 am

Sfarsitul Lumii il stie numai si numai Dumnezeu..dar in 2012 eu cred ca se va intampla ceva in natura doar si nu neaparat la nivel global catastrofe iminente...va fi ceva major dar nu si fatal...
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? EmptyJoi Aug 28, 2008 12:04 am

Asta da.. corect!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty
MesajSubiect: Re: 2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??   2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ?? Empty

Sus In jos
 
2012-Sfarsitul Lumii sau un nou inceput ??
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nationalele lumii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The NeXuS World :: Astrologie si Paranormal-
Mergi direct la: