The NeXuS World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

The NeXuS World

you will see
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Lacul Fricii-Sobolkho

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyDum Aug 24, 2008 3:16 pm

Lacul fricii se afla in adincul Siberiei, in regiunea Buriatia, cunoscuta pentru padurile ei dese, impenetrabile si pline de mistere. Acest lac nu apare decit pe hartile foarte detaliate, iar numele lui, Sobolkho, ce provine dintr-o veche limba de care mai vorbesc doar legendele, este sinonim cu pericolul, teama si inseamna un loc al mortii si misterelor neelucidate.

Conform credintei locale, orice fiinta vie care se apropie de apele lacului Sobolkho se afla in pericol. Legenda ne spune ca, din timpuri stravechi, aceasta zona are o reputatie extrem de proasta, statisticile fiind impresionante: 27 de persoane s-au inecat aici numai in ultimii doi ani, dar numarul total al victimelor depaseste citeva sute de oameni de-a lungul timpurilor. In cea mai mare parte corpurile victimelor nu au fost niciodata descoperite: se pare ca lacul le inghite fara sa lase nici o urma.

Lacul Fricii-Sobolkho 185
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyMier Aug 27, 2008 11:29 pm

hmm...tare misterios este locul acela..!!! pfff
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyMier Aug 27, 2008 11:47 pm

eu nu m-as apropia de lacul acela....nu ma risc....am auzit mai multe despre el...ca ar fi intr-o zona vulcanica unde sunt multe crapaturi in scoarta.....
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyMier Aug 27, 2008 11:53 pm

alaltaseara am vazut pe discovery un filmulet video intr-un oras de fapt la marginea orasului unde era o padure desa si in mijlocul padurii un drum unde trecea masini seara nu avea voie nimeni sa treca pe acolo de chestiile care se intamplau si nimeni nu credea acele chestii pt,ca nu vazuse si treceau pe acolo li se opreau motorul instantaneu si le iesau fantome spirite ciudate in fata acolo se zicea ca este locul unde spiritele ess la suprafata in lumea nostra un fel de portal!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyJoi Aug 28, 2008 12:04 am

dany a scris:
alaltaseara am vazut pe discovery un filmulet video intr-un oras de fapt la marginea orasului unde era o padure desa si in mijlocul padurii un drum unde trecea masini seara nu avea voie nimeni sa treca pe acolo de chestiile care se intamplau si nimeni nu credea acele chestii pt,ca nu vazuse si treceau pe acolo li se opreau motorul instantaneu si le iesau fantome spirite ciudate in fata acolo se zicea ca este locul unde spiritele ess la suprafata in lumea nostra un fel de portal!!


nu mai stii cum se numeste ??
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyJoi Aug 28, 2008 12:06 am

chiar nu mai stiu..era un nume strain si nu-l mai retin pt.ca eram prea atent la faze si aproape nici scrisu nu-l mai vedeam sa-l citesc nu mai eram atent la scris!!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyJoi Aug 28, 2008 12:10 am

oricum am mai multe subiecte de paranormal si am sa le postez maine..
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho EmptyJoi Aug 28, 2008 12:11 am

aha sunt curios!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lacul Fricii-Sobolkho Empty
MesajSubiect: Re: Lacul Fricii-Sobolkho   Lacul Fricii-Sobolkho Empty

Sus In jos
 
Lacul Fricii-Sobolkho
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The NeXuS World :: Astrologie si Paranormal-
Mergi direct la: