The NeXuS World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

The NeXuS World

you will see
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Astralul - Calatorii in astral

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Restauratorul
Secret Agents
Secret Agents
Restauratorul


Numarul mesajelor : 75
Data de inscriere : 27/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptyJoi Aug 28, 2008 2:09 pm

Ce este astralul?Ce este calatoria in astral?
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptyJoi Aug 28, 2008 2:33 pm

Restauratorul a scris:
Ce este astralul?Ce este calatoria in astral?


astralul este o alta lume sau alte lumi.....calatoria in astral este o calatorie spre alte universuri.
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
Restauratorul
Secret Agents
Secret Agents
Restauratorul


Numarul mesajelor : 75
Data de inscriere : 27/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptyJoi Aug 28, 2008 3:05 pm

NeXuS a scris:
Restauratorul a scris:
Ce este astralul?Ce este calatoria in astral?


astralul este o alta lume sau alte lumi.....calatoria in astral este o calatorie spre alte universuri.
Ai calatorit vreodata in astral?
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptyJoi Aug 28, 2008 3:10 pm

Restauratorul a scris:


Ai calatorit vreodata in astral?

eu personal nu..cunosc persoane care au calatorit in astral...poti sa mai povestesti o data intamplarile prin care ai trecut ??...acelea cu sufletul... Smile
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
Restauratorul
Secret Agents
Secret Agents
Restauratorul


Numarul mesajelor : 75
Data de inscriere : 27/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptyJoi Aug 28, 2008 3:12 pm

NeXuS a scris:
Restauratorul a scris:


Ai calatorit vreodata in astral?

eu personal nu..cunosc persoane care au calatorit in astral...poti sa mai povestesti o data intamplarile prin care ai trecut ??...acelea cu sufletul... Smile
Cand ti-am povestit eu despre acestea?
Sus In jos
Restauratorul
Secret Agents
Secret Agents
Restauratorul


Numarul mesajelor : 75
Data de inscriere : 27/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptySam Aug 30, 2008 3:27 pm

Eu cred ca chiar daca esti in timpul somnului sau nu, desprinderea de trup si reintrarea Sufletului in trup trebuie sa fie una constienta.In acest sens eu vreau sa va scriu doua experiente pe care le-am avut:
-Era in data de 25 Decembrie 1995 cam pe la ora 04:00 AM cand eu dormeam intins in pat in sufragerie si am simtit ca Sufletul meu a inceput sa se desprinda rotindu-se de la orizontala spre verticala avand drept centru de rotatie un punct situat in zona talpilor picioarelor mele.Ajuns la verticala am inceput sa ma misc prin camera incet si fara a atinge podeaua plutind cam la 10 cm de podea si fara sa am senzatia ca misc "picioarele" Sufletului,am trecut prin usa cu geam din sufragerie,am ajuns in holul apartamentului,am iesit doar pe jumatate prin usa de intrare a apartamentului,mi s-a parut ca era cineva in casa scarii blocului si de teama am patruns inapoi in holul apartamentului si fara a face o intoarcere efectiva la 180 de grade sexagesimale am simtit instantaneu schimbarea directiei in sens opus,am intrat in sufragerie prin usa cu geam,m-am oprit in dreptul patului unde era trupul meu si in sinea mea il simteam ca fiind foarte greu si mai aveam totodata senzatia de o oarecare sila fata de trupul meu,apoi am fost la patul in care dormea sotia mea m-am aplecat spre fata ei si am inceput sa-i spun din ce in ce mai tare "iarta-ma", "iarta-ma", "iarta-ma", ....,cred ca de vreo cinci ori si ultima oara cand am spus "iarta-ma" mi s-a parut ca am strigat prea tare de am sa trezesc tot blocul,am revenit la verticala si atunci s-a produs o rotire cu viteza extrem de mare a Sufletului meu in jurul axei sale verticale si instantaneu am ajuns cu "picioarele" Sufletului meu in zona talpilor picioarelor trupului meu si de la verticala prin rotire la orizontala am reintrat in trup si m-am trezit imediat dand cu pumnii in pat de ciuda ca sunt iar in trup. Era inca noapte si eram extaziat de ceea ce mi s-a intamplat si nu am putut sa mai adorm pana la ziua de loc ramanand treaz si meditand la ceea ce mi s-a intamplat, si eram extrem de fericit.Acum cand scriu aceasta experienta a mea o retraiesc exact asa cum s-a intamplat.Timp de aproape o luna nu am spus nimanui de experienta mea de teama sa nu fiu luat in ras sau sa fiu considerat nebun.Prima fiinta careia i-am destainuit experienta mea a fost fiica mea de 18 ani dar ea nu a comentat nimic uitandu-se la mine compatimitor.
-Am inceput sa vorbesc si cu alti cunoscuti de-ai mei si multi considerau aceasta experienta a mea ca fiind ireala,atunci l-am rugat pe DUMNEZEU sa-mi confirme daca a fost sau nu reala experienta mea.Era in data de 7 februarie 1996 cand pe la ora 22:00 m-am asezat in pat stand intins cu fata in sus si l-a un moment dat am atipit,in momentul acela am simtit ca Sufletul meu incearca sa iasa din trupul meu si brusc am deschis ochii trupului meu si atunci am vazut cam la o distanta de 30 cm capul Sufletului meu de culoare galben aurie cum se reintoarce in capul trupului meu si ramand mut pana la ziua am inceput sa plang multumindu-i din tot Sufletul meu lui DUMNEZEU pentru confirmarea realitatii experientei mele.Acum cand va scriu acestea retraiesc acea experienta cu aceiasi tarie.Sufletul nu este straveziu ca un abur cum scriu unii ci este de culoare galben aurie densa, ca un fel de plasma dar nu fierbinte.
.....................................................
Dupa aceste doua experiente ale mele am inceput sa citesc despre calatoriile in afara corpului din cartile indicate de un yoghin si am incercat o singura data,stand in fotoliu,sa fac calatorie in astral din proprie vointa,dar in momentul cand aproape sa se produca iesirea sufletului din corp am simtit o cadere brusca a corpului si o pierdere a cunostintei si speriindu-ma am renuntat de atunci sa mai fac voit calatorii in astral.
Vreau sa mai scriu ca am foarte multe vise in care eu levitez fie in picioare,fie in asa zisa pozitie de meditatie yoghina "lotus".
.....................................................
De asemenea am mai avut o experienta la aproape un an si jumatate de la iesirea Sufletului din corp constientizata;astfel dupa o aproape 4 ore de citit din Biblia Crestin ortodoxa in fata membrilor familiei fratelui meu cel mai mare,pe la ora 22 m-am intors acasa si in momentul cand m-am asezat in pat,dupa ce am stins lumina si stand cu fata in sus am vazut timp de vreo 5 secunde o multime de particule sferice luminoase de diferite culori si avand diametrul de la 2 mm pana la 15 mm care veneau levitand incet din sus intr-un flux continuu si pareau ca imi intra in frunte;am fost atat de fericit incat mi-a parut tare rau ca acest flux de luminite multicolore a disparut prea repede.
Dupa aceste experiente am inceput sa am diverse premonitii si vise premonitorii referitore la diferite evenimente personale precum si evenimente privind omenirea.
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptySam Aug 30, 2008 6:49 pm

deci Ilie...foarte interesante experientele tale..chiar mi-au placut.....cred ca au fost niste momente unice....sper sa mai ai asemenea experiente.....si este bine ca ai vise premonitorii si premonitii.....ai putea spune ce simti in acele momente cand iti vin acele premonitii ?? Very Happy
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
Restauratorul
Secret Agents
Secret Agents
Restauratorul


Numarul mesajelor : 75
Data de inscriere : 27/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptyMier Sept 03, 2008 6:10 am

NeXuS a scris:
deci Ilie...foarte interesante experientele tale..chiar mi-au placut.....cred ca au fost niste momente unice....sper sa mai ai asemenea experiente.....si este bine ca ai vise premonitorii si premonitii.....ai putea spune ce simti in acele momente cand iti vin acele premonitii ?? Very Happy
Visele premonitorii sunt diferite de visele obisnuite.Visele premonitorii se manifesta in timpul somnului intr-un mod mai mult sau mai putin constientizat dar suficient de puternic si arata evenimente prezente sau viitoare ale persoanei in cauza sau al unei rude sau cunoscuti sau anumite comunitati si chiar ale lumii sau ale universului.Visele premonitorii sunt atat de puternice incat se uita foarte greu si dupa ce persoana se trezeste din somn poate descrie in amanunt ceea ce a visat ca si cum ar trai acele evenimente.Visele premonitorii sunt atat de apropiate de realitatea evenimentelor prezente si viitoare dupa cat de linistit si pur este Sufletul omului.Premonitiile sunt stari de veghe cu anumite grade de revelare a evenimentelor sus mentionate.Cei care sunt puri au in aceste momente chiar senzatia de a trai efectiv (auzind si vazand) evenimente prezente si viitoare participand sau nu la acele evenimente.Premonitiile de cel mai mic grad sunt cele in care nu vezi si nu auzi dar ai o senzatie de ceva ce simti ca se intampla in prezent sau ca urmeaza sa se intample mai devreme sau mai tarziu.
Intr-o postare viitoare am sa scriu despre aceste vise premonitorii si premonitii ale mele.
Ce vise premonitorii si ce premonitii ai avut tu?
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral EmptyMier Sept 03, 2008 12:04 pm

Restauratorul a scris:

Visele premonitorii sunt diferite de visele obisnuite.Visele premonitorii se manifesta in timpul somnului intr-un mod mai mult sau mai putin constientizat dar suficient de puternic si arata evenimente prezente sau viitoare ale persoanei in cauza sau al unei rude sau cunoscuti sau anumite comunitati si chiar ale lumii sau ale universului.Visele premonitorii sunt atat de puternice incat se uita foarte greu si dupa ce persoana se trezeste din somn poate descrie in amanunt ceea ce a visat ca si cum ar trai acele evenimente.Visele premonitorii sunt atat de apropiate de realitatea evenimentelor prezente si viitoare dupa cat de linistit si pur este Sufletul omului.Premonitiile sunt stari de veghe cu anumite grade de revelare a evenimentelor sus mentionate.Cei care sunt puri au in aceste momente chiar senzatia de a trai efectiv (auzind si vazand) evenimente prezente si viitoare participand sau nu la acele evenimente.Premonitiile de cel mai mic grad sunt cele in care nu vezi si nu auzi dar ai o senzatie de ceva ce simti ca se intampla in prezent sau ca urmeaza sa se intample mai devreme sau mai tarziu.
Intr-o postare viitoare am sa scriu despre aceste vise premonitorii si premonitii ale mele.
Ce vise premonitorii si ce premonitii ai avut tu?


eu premonitii nu am avut dar vise premonitorii despre ce se va intampla in viitor da.....am avut odata un vis foarte ciudat....nu eram eu prea credincios..dar am visat intr-o noapte ca si cum se intampla in viitor ca stateam la o masa...si stateam pe un scaun...eram imbracat in roba de calugar si aveam o cruce de lemn....eu simt ca asa va fii mai incolo si ma voi calugarii...
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
Continut sponsorizat





Astralul - Calatorii in astral Empty
MesajSubiect: Re: Astralul - Calatorii in astral   Astralul - Calatorii in astral Empty

Sus In jos
 
Astralul - Calatorii in astral
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The NeXuS World :: Astrologie si Paranormal-
Mergi direct la: