The NeXuS World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

The NeXuS World

you will see
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyDum Aug 24, 2008 3:15 pm

Puteti vorbi despre intamplarile stranii care vi s-au petrecut..
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyMier Aug 27, 2008 11:36 pm

..intamplarii pff deastea am multe sa spun doar una...
Pe vremea(ca era o vreme) cand mergeam si eu la Disco (aq nu mai merg din motive personale) am fost intr-un sat numit Dealu Frumos am fost la disco m-am distrat venise vremea sa mergem acasa pritenii mei au ramas la alcineva sa doarma ei mau rugat sa stau cu ei dar eu nu am vrut m-am incapatanat si am plecat pe jos 6 km poate si mai mult..nu era chestia asta dar nu mergeam pe drum ca sa ajung acasa pe jos trebuia sa trec printr-o padure si dupa sa ajung la niste dealuri care erau puse 2 cruci.. contra(acolo se povestea ca esiau ielele si dansau si omorau oameni in fine) am trecut pe acolo si mergand bineinteles cu o teama profunda in mine simteam ca pietrele coboara o data cu mine.. m-am speriat mi-am pastrat linistea in corp fara a ma uita macar o secunda in spate si mergand am auzit la urechea mea........ un chiot sau un cuget ca de sorice sau ceva de genu dar ceva subtirel si nedescris m-am speriat tare aproape imi venea sa fug sa tip sa lesin..dar am avut un pic de credinta si am inceput sa zic tata-l nostru simpteam ca pica carnea de pe mine si nici aq nu m-am uitat o secunda in urma si am ajuns acasa si m-am rugat!!!! pfff prin ce frica am trecut atunci!!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyMier Aug 27, 2008 11:56 pm

te cred dany...foarte interesant si inspaimantator......experienta pe care am trait-o eu este ca acum 6 ani pe data de 4 noiembrie 2002 dupa amiaza pe la ora 16:45 la mine in casa in bucatarie si eram singur.....umpleam sticlele cu apa si eram atent la sticle..usile erau inchise peste tot prin casa doar la bucatarie era deschisa...asa..si cum umpleam sticlele..am simtit ceva in incapere..iar cand am intors privirea..in pragul mai precis in tocul usii vad o silueta de spirit....un suflet ratacit cred...in secunda aceea cand am vazut aceea fantoma pot sa zic....s-a uitat fix la mine....pe moment m-am speriat de era sa mi se opreasca inima...niciodata nu mai vazusem vreo fantoma...
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 12:03 am

pot..sa spun ca de asa ceva sunt slab de inger si tare rau mi-e frica!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 12:08 am

mai ai alte intamplari stranii care ti s-au petrecut ??
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 12:12 am

da.. dar asta chiar o sa le postez in seara asta..dami 5 minute!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 12:13 am

ok..te astept... Shocked
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 12:24 am

Poi sa incepem asa pe scurt..

1.Erau bunicii mei(bunicul inca mai traia) faceau amandoi fanul in gradina cand bunica vede un catel mergand pe gard il vede bunicul nu vedea nimic bunica vedea si il vazu dintr-o data ca se suie in varful copacului cu viteze ea vedea foarte clar ca era catel se duce fuga acolo se uita in varful copacului catelul numai era...

2.Bunicul cand a murit aq 1 an pe urma lui s-a impacat foarte multa lume pana cand si eu cu un baiat eram certati de mult timp care este si cel mai bun prieten al meu.. dupa ce a murit ma terorizau gandurile visele nu mai zic visam ca-l inviam eu mereu visam ca murea fratele meu si il inviam plangeam in vis foarte mult si chiar ma trezeam cu lacrimi in ochi pana intr-o seara cand am zis ca este doar un vis si am vorb.cu el in vis si l-am intrebat mai multe lucruri v cu el ziceai ca vb in realitate si de atunci m-am linistit

3.in spatele casei mele cu vreo 300 de metrii este o gradina unde se zice ca este o rascruce(mai multe drumuri cxare se intalnesc) acolo se zice ca ess multe spirite divol si alte chestii ziua si noaptea am trecut intr-o seara pe acolo si ca sa nu mai imi fie asa de uram am luat si ditamai catelul in brate asta de frica teama,cand am ajuns acolo o cioara tot ma urmarea cioara aceea hu a plecat de la picioara pana nu m-am inchinat asa cum am putut si nu am zis TATA-L NOSTRU.. multa lume care trece pe acolo zice ca este urmarita fugarita si tot felu de chestii

4.cu alt vis foarte scurt mi-a aparut un diavol cu chip de om normal care mi-a vb dar el statea cu spatele la rasarit si mi-a zis in cine cred eu.. eu am zis: in MAICA DOMNULUI IN DUMNEZEU SI IN IISUS IN BINE iar el mi-a raspuns..: atunci de ce faci prostii si m-am trezit si sunt multe intamplari din astea urate si mai urate care nu pot sa le spun pe toate dar cu incetul cu incetul le pun eu pe forum!!!
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 12:28 am

da....super dany..chiar ma bucur ca pot vorbi cu tine pe asemenea teme... Cool
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 12:30 am

La fel si eu..!!! tare mult
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 11:24 am

Deci..la mine in casa se intampla mai multe fenomene: de exemplu aparitia aceea pe care am vazut-o la mine in casa, se aud zgomote ciudate mai ales seara, odata s-a auzit un zgomot ca de racnet de leu, iar eu cum stau intr-un bloc de 10 etaje si mai ales la ultimul etaj nu are cum sa fie niciun animal de acest fel, diverse trantiri ale obiectelor noaptea dupa ora 1, exista o atmosfera apasatoare, a venit o persoana la mine in casa cu un aparat care masoara energiile pozitive si negative, iar in unele zone din casa, aparatul indica valori peste 5000 de unitati valori de energii negative. Normalul intr-o camera este de 200 maxim 300 de unitati de unitati negative. Daca sta cineva singur intr-o camera observa schimbari bruste de presiune si temperatura, si se aud unde de frecventa televizorului, odata am simtit ca a trecut ceva pe langa mine, si m-a atins usor, dupa aceea a trecut si s-a auzit un zgomot. Apar tot felul de forme ciudate in obiecte, sau pe pereti. Am o serie de imagini pe care o sa le postez in curand in care apar diferite imagini cu forme ciudate si dematerializari. De exemplu este o poza celebra din anul 2006 cand seara am facut o poza la mine in holul de la intrare si undeva jos apare un caine, iar eu nu am asa ceva in casa.Toate aceste evenimente au inceput sa apara de acum 13 ani odata cu aducerea in casa a unor obiecte de mobilier printre care si 2 corpuri de mobila mostenire lasata de niste strabunici de la Buzau, tatalui meu. Cele 2 corpuri de mobila aveau o vechime de 138 de ani asa ni s-a zis. Odata cu ele cred ca au aparut o serie de spirite si demoni care se manifesta prin casa. O sa va arat in curand si pozele cu mobilele. Intr-o poza apare in oglinda un craniu de mort. Anul trecut cand am trecut prin Moldova pe la niste manastiri, am trecut si pe la un schit unde erau oameni demonizati, iar o persoana demonizata care vorbea demonul din ea, mama aratandu-i o poza cu mobila din casa a zis : Mama, ce aveti in casa, fratilor !!! Pe usa de la intrare in casa ar trebui sa scrie Iad !!!, asa a zis persoana aceea. Parintele de la acea manastire a zis sa ne mutam cat mai curand, ca se intampla ceva in casa noastra. Mobila de care vorbeam am reusit sa o vindem anul acesta, timp de 5 ani am pus-o la vanzare si au venit vreo 4 persoane, au facut poze la ea dar cred ca s-au speriat de ce a iesit in poze, s-au speriat acei oameni si de atunci nu au mai venit.
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
vali
Secret Agents
Secret Agents
vali


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 50
Localizare : unde rautatea si prostia ajung cu greu
Data de inscriere : 28/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 11:31 am

NeXuS a scris:
Deci..la mine in casa se intampla mai multe fenomene: de exemplu aparitia aceea pe care am vazut-o la mine in casa, se aud zgomote ciudate mai ales seara, odata s-a auzit un zgomot ca de racnet de leu, iar eu cum stau intr-un bloc de 10 etaje si mai ales la ultimul etaj nu are cum sa fie niciun animal de acest fel, diverse trantiri ale obiectelor noaptea dupa ora 1, exista o atmosfera apasatoare, a venit o persoana la mine in casa cu un aparat care masoara energiile pozitive si negative, iar in unele zone din casa, aparatul indica valori peste 5000 de unitati valori de energii negative. Normalul intr-o camera este de 200 maxim 300 de unitati de unitati negative. Daca sta cineva singur intr-o camera observa schimbari bruste de presiune si temperatura, si se aud unde de frecventa televizorului, odata am simtit ca a trecut ceva pe langa mine, si m-a atins usor, dupa aceea a trecut si s-a auzit un zgomot. Apar tot felul de forme ciudate in obiecte, sau pe pereti. Am o serie de imagini pe care o sa le postez in curand in care apar diferite imagini cu forme ciudate si dematerializari. De exemplu este o poza celebra din anul 2006 cand seara am facut o poza la mine in holul de la intrare si undeva jos apare un caine, iar eu nu am asa ceva in casa.Toate aceste evenimente au inceput sa apara de acum 13 ani odata cu aducerea in casa a unor obiecte de mobilier printre care si 2 corpuri de mobila mostenire lasata de niste strabunici de la Buzau, tatalui meu. Cele 2 corpuri de mobila aveau o vechime de 138 de ani asa ni s-a zis. Odata cu ele cred ca au aparut o serie de spirite si demoni care se manifesta prin casa. O sa va arat in curand si pozele cu mobilele. Intr-o poza apare in oglinda un craniu de mort. Anul trecut cand am trecut prin Moldova pe la niste manastiri, am trecut si pe la un schit unde erau oameni demonizati, iar o persoana demonizata care vorbea demonul din ea, mama aratandu-i o poza cu mobila din casa a zis : Mama, ce aveti in casa, fratilor !!! Pe usa de la intrare in casa ar trebui sa scrie Iad !!!, asa a zis persoana aceea. Parintele de la acea manastire a zis sa ne mutam cat mai curand, ca se intampla ceva in casa noastra. Mobila de care vorbeam am reusit sa o vindem anul acesta, timp de 5 ani am pus-o la vanzare si au venit vreo 4 persoane, au facut poze la ea dar cred ca s-au speriat de ce a iesit in poze, s-au speriat acei oameni si de atunci nu au mai venit.


ai incercat sa vorbesti cu entitatile? poate au nevoie de ajutor
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 11:39 am

vali a scris:


ai incercat sa vorbesti cu entitatile? poate au nevoie de ajutor


vali...am incercat sa vorbesc prin niste metode tot de paranormal cu ghicitul in ansa...dar deocamdata nu vor sa comunice.....nu sunt sociabile spiritele...in fiecare zi aud cateva ceva prin casa...eu deja m-am obisnuit.. Very Happy
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
vali
Secret Agents
Secret Agents
vali


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 50
Localizare : unde rautatea si prostia ajung cu greu
Data de inscriere : 28/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 11:41 am

NeXuS a scris:
vali a scris:


ai incercat sa vorbesti cu entitatile? poate au nevoie de ajutor


vali...am incercat sa vorbesc prin niste metode tot de paranormal cu ghicitul in ansa...dar deocamdata nu vor sa comunice.....nu sunt sociabile spiritele...in fiecare zi aud cateva ceva prin casa...eu deja m-am obisnuit.. Very Happy

intreaba daca vor ajutor
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 11:44 am

vali a scris:


intreaba daca vor ajutor

ok am sa mai incerc o data sa comunic cu ele sa vad daca merge....
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
vali
Secret Agents
Secret Agents
vali


Numarul mesajelor : 10
Varsta : 50
Localizare : unde rautatea si prostia ajung cu greu
Data de inscriere : 28/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 11:47 am

NeXuS a scris:
vali a scris:


intreaba daca vor ajutor

ok am sa mai incerc o data sa comunic cu ele sa vad daca merge....
ok tine-ma la curent (nu electric 220 Laughing )
Sus In jos
NeXuS
Administrator
Administrator
NeXuS


Numarul mesajelor : 290
Varsta : 34
Localizare : On the top of the world !
Data de inscriere : 23/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 2:25 pm

vali a scris:

ok tine-ma la curent (nu electric 220 Laughing )


ok vali...


Cool
Sus In jos
http://www.freewebs.com/extreme-weather/
dany
Secret Agents
Secret Agents
dany


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 33
Localizare : Fieni
Data de inscriere : 25/08/2008

Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat EmptyJoi Aug 28, 2008 5:44 pm

hmmm.... aceste evenimente nu se petrec la oricine..atunci este ceva legata de mobila ceva..rau..ceva care!!! nu stiu cum sa ma exprim sa ma intelegeti.... poate sa fie blestem poate sa fie farmece totul este posibil!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty
MesajSubiect: Re: Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat   Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat Empty

Sus In jos
 
Intamplarile ciudate sau stranii care vi s-au intamplat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» nexus ce sa intamplat cu forumul
» Preludiul - capitolul la care nu stralucim
» Muzica ce-mi place si pe care o ascult, acum!
» Ultimele stiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The NeXuS World :: Astrologie si Paranormal-
Mergi direct la: